Hoppa till sidans innehåll

Aktivitets kalender


Välj annan månad

OKTOBER 2022

|

Vecka Dag Aktiviteter
39lö 1
sö 2
40må 3
  • 17:30–18:30
    Kalender: BJK Träning BN2
    Beskrivning: Barn Nybörjare 2 hösten 2022 Instruktörer Kennet Lundahl och Peder Sundquist
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning UT
    Beskrivning: Träning Ungdom U18-U21 Måndag 18:30-20:00 (UT)
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning US
    Plats: Lokstallet
ti 4
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK U13-U15
    Beskrivning: U13-U15 Tisdagar
    Plats: Lokstallet
  • 19:00–20:30
    Kalender: BJK Träning UT
    Plats: Göteborg Judoklubb
on 5
  • 17:30–18:30
    Kalender: BJK Träning BN1
    Beskrivning: Barn nybörjare 1 hösten 2022. Instruktörer Johan Lindberg och Peder Sundquist
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning UT
    Beskrivning: Träning Ungdom U18-U21 Onsdag 18:30-20:00 (UT)
    Plats: Lokstallet
to 6
  • 17:30–18:45
    Kalender: BJK Träning BF2
    Beskrivning: Barn Fortsättning 2 Torsdagar 17:30-18:45 (2022)
    Plats: Lokstallet
  • 17:30–18:45
    Kalender: BJK Träning BF1
    Beskrivning: Träning Barn Fortsättning 1 17:30-18:45 (2022)
    Plats: Lokstallet
  • 19:00–20:30
    Kalender: BJK Träning US
    Plats: Lokstallet
fr 7
  • 15:45–17:00
    Kalender: BJK Träning UT
    Plats: Lokstallet
  • 17:00–18:30
    Kalender: BJK U11-U15
    Beskrivning: Ungdomar U11-U15 (BF3)
    Plats: Lokstallet
lö 8
sö 9
41må 10
  • 17:30–18:30
    Kalender: BJK Träning BN2
    Beskrivning: Barn Nybörjare 2 hösten 2022 Instruktörer Kennet Lundahl och Peder Sundquist
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning UT
    Beskrivning: Träning Ungdom U18-U21 Måndag 18:30-20:00 (UT)
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning US
    Plats: Lokstallet
ti 11
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK U13-U15
    Beskrivning: U13-U15 Tisdagar
    Plats: Lokstallet
  • 19:00–20:30
    Kalender: BJK Träning UT
    Plats: Göteborg Judoklubb
on 12
  • 17:30–18:30
    Kalender: BJK Träning BN1
    Beskrivning: Barn nybörjare 1 hösten 2022. Instruktörer Johan Lindberg och Peder Sundquist
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning UT
    Beskrivning: Träning Ungdom U18-U21 Onsdag 18:30-20:00 (UT)
    Plats: Lokstallet
to 13
  • 17:30–18:45
    Kalender: BJK Träning BF2
    Beskrivning: Barn Fortsättning 2 Torsdagar 17:30-18:45 (2022)
    Plats: Lokstallet
  • 17:30–18:45
    Kalender: BJK Träning BF1
    Beskrivning: Träning Barn Fortsättning 1 17:30-18:45 (2022)
    Plats: Lokstallet
  • 19:00–20:30
    Kalender: BJK Träning US
    Plats: Lokstallet
fr 14
  • 15:45–17:00
    Kalender: BJK Träning UT
    Plats: Lokstallet
  • 17:00–18:30
    Kalender: BJK U11-U15
    Beskrivning: Ungdomar U11-U15 (BF3)
    Plats: Lokstallet
lö 15
sö 16
42må 17
  • 17:30–18:30
    Kalender: BJK Träning BN2
    Beskrivning: Barn Nybörjare 2 hösten 2022 Instruktörer Kennet Lundahl och Peder Sundquist
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning UT
    Beskrivning: Träning Ungdom U18-U21 Måndag 18:30-20:00 (UT)
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning US
    Plats: Lokstallet
ti 18
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK U13-U15
    Beskrivning: U13-U15 Tisdagar
    Plats: Lokstallet
  • 19:00–20:30
    Kalender: BJK Träning UT
    Plats: Göteborg Judoklubb
on 19
  • 17:30–18:30
    Kalender: BJK Träning BN1
    Beskrivning: Barn nybörjare 1 hösten 2022. Instruktörer Johan Lindberg och Peder Sundquist
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning UT
    Beskrivning: Träning Ungdom U18-U21 Onsdag 18:30-20:00 (UT)
    Plats: Lokstallet
to 20
  • 17:30–18:45
    Kalender: BJK Träning BF2
    Beskrivning: Barn Fortsättning 2 Torsdagar 17:30-18:45 (2022)
    Plats: Lokstallet
  • 17:30–18:45
    Kalender: BJK Träning BF1
    Beskrivning: Träning Barn Fortsättning 1 17:30-18:45 (2022)
    Plats: Lokstallet
  • 19:00–20:30
    Kalender: BJK Träning US
    Plats: Lokstallet
fr 21
  • 15:45–17:00
    Kalender: BJK Träning UT
    Plats: Lokstallet
  • 17:00–18:30
    Kalender: BJK U11-U15
    Beskrivning: Ungdomar U11-U15 (BF3)
    Plats: Lokstallet
lö 22
sö 23
43må 24
  • 17:30–18:30
    Kalender: BJK Träning BN2
    Beskrivning: Barn Nybörjare 2 hösten 2022 Instruktörer Kennet Lundahl och Peder Sundquist
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning UT
    Beskrivning: Träning Ungdom U18-U21 Måndag 18:30-20:00 (UT)
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning US
    Plats: Lokstallet
ti 25
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK U13-U15
    Beskrivning: U13-U15 Tisdagar
    Plats: Lokstallet
  • 19:00–20:30
    Kalender: BJK Träning UT
    Plats: Göteborg Judoklubb
on 26
  • 17:30–18:30
    Kalender: BJK Träning BN1
    Beskrivning: Barn nybörjare 1 hösten 2022. Instruktörer Johan Lindberg och Peder Sundquist
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning UT
    Beskrivning: Träning Ungdom U18-U21 Onsdag 18:30-20:00 (UT)
    Plats: Lokstallet
to 27
  • 17:30–18:45
    Kalender: BJK Träning BF2
    Beskrivning: Barn Fortsättning 2 Torsdagar 17:30-18:45 (2022)
    Plats: Lokstallet
  • 17:30–18:45
    Kalender: BJK Träning BF1
    Beskrivning: Träning Barn Fortsättning 1 17:30-18:45 (2022)
    Plats: Lokstallet
  • 19:00–20:30
    Kalender: BJK Träning US
    Plats: Lokstallet
fr 28
  • 15:45–17:00
    Kalender: BJK Träning UT
    Plats: Lokstallet
  • 17:00–18:30
    Kalender: BJK U11-U15
    Beskrivning: Ungdomar U11-U15 (BF3)
    Plats: Lokstallet
lö 29
sö 30
44må 31
  • 17:30–18:30
    Kalender: BJK Träning BN2
    Beskrivning: Barn Nybörjare 2 hösten 2022 Instruktörer Kennet Lundahl och Peder Sundquist
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning UT
    Beskrivning: Träning Ungdom U18-U21 Måndag 18:30-20:00 (UT)
    Plats: Lokstallet
  • 18:30–20:00
    Kalender: BJK Träning US
    Plats: Lokstallet

Postadress:
Borås JK - Judo
Box 22 192
50114 Borås

Besöksadress:
Stationsgatan 22
50338 Borås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info

Nippon Sport

AthleteAnalyzer

Wikander Synsam

CityGross

Domitor

Elektrokyl

TruckService

Brinor

Skyltproduktion

KaneosMedia

SponsorHuset